Jest wiele książek i serii w historii literatury, które są ponadczasowe i pomimo upływu lat magia ich oddziaływania nie słabnie. Do tego grona z pewnością należy cykl “Opowieści z Narnii“, który niezmiennie fascynuje. Gwarantuje on podróż do niezwykłego świata, którą warto odbyć.

Jeden pakiet i wszystkie części

Serie mają to do siebie, że najczęściej należy zebrać wszystkie książki, żeby poznać całość. Można zatem nabywać je oddzielnie albo od razu zdecydować się na cały zestaw, jeśli jest taka możliwość. Szukając poszczególnych części “Opowieści z Narnii” dla mojego dziecka, trafiłem na rewelacyjny pakiet, który ukazał się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Dzięki atrakcyjnej cenie pojawiła się okazja skompletowania serii, z której chętnie skorzystałem. Dobrze się też złożyło, ponieważ moja pociecha bardzo chciała przeczytać te książki. Także wszystkie znalazły się pod ręką.

Miałem okazję lata temu przeczytać opowieści z tego cyklu i to wielokrotnie. Bardzo mi się kiedyś podobały i uważam, że są one idealnymi lekturami dla dziecka. Barwny świat Narnii, klimat fantasy, niezwykli bohaterowie i wspaniały przekaz – jak dla mnie są to główne zalety książek. Wystarczy przejść przez starą szafę, żeby tego właśnie doświadczyć. Zdarza mi się też czytać te opowieści z pociechą i za każdym razem zaskakuje mnie to, że mój zachwyt jest taki sam jak przed laty. Dzięki temu oboje mamy dużo radości, uczestnicząc w emocjonujących przygodach. Świadczy to o tym, że ta seria nic nie traci ze swojego uroku.

Warto mieć ten fantastyczny zestaw


Ładnie wydane książki zawsze przykuwają uwagę. Mogę to też potwierdzić w przypadku tego pakietu. Wszystkie one posiadają cudowne ilustracje na okładkach. Na półce wyglądają po prostu fenomenalnie. Zawartość to oczywiście sama klasyka. Całość jest dziełem, które Clive Staples Lewis napisał z wielkim rozmachem, wyobraźnią i finezją. Dobrym pomysłem jest zachęcenie dziecka do przeczytania tej serii lub wspólna lektura. Świat Narnii czeka na odwiedziny i można oczekiwać wielu przygód. Najlepiej wybrać się tam jak najszybciej.