Zawsze warto pokazywać dzieciom, że czytanie to całkiem fajna sprawa i dzięki temu można poznać wielu fantastycznych bohaterów. Już nie trzeba będzie czekać na to, aż ktoś komuś przeczyta książkę. W całości będzie można polegać na swoich umiejętnościach. Wtedy, kiedy dziecko nabierze już odpowiednich umiejętności, z przyjemnością zabierze się za serię “Opowieści z Narnii“. Jest to jedna z najlepszych propozycji dla takich dziesięcio-, jedenastolatków, itd. Świat marzeń i baśni, a także wspaniałej fantastyki. Jeżeli ktoś chciałby zaproponować swojemu dziecku wartościową lekturę, to przygody w Narnii są tego warte. Autorem całej serii jest C.S.Lewis.

“Lew, czarownica i stara szafa”

Powieść została ukończona w 1949 roku. Opublikowano ją już rok później. Do dzisiaj ta niesamowita książka cieszy się wielką popularnością, zapewniając przeżycie naprawdę wspaniałych przygód.

Cofnijmy się do 1940 roku. Wtedy to (jak wszyscy wiedzą) Europa nie była spokojna. Na Londyn zaczynają spadać niemieckie bomby. Czwórka rodzeństwa Pevensie zostaje wsadzona przez rodziców w pociąg. Mają oni wyjechać do przyjaciela rodziny – profesora Kirke’a – gdzie jest zdecydowanie spokojniej

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja lądują w domu, gdzie mogą robić praktycznie co chcą. Profesor jest nieco oschły, ale można z nim wytrzymać. Pewnego dnia rodzeństwo bawi się w chowanego. Łucja – najmłodsza z całej czwórki – chowa się w starej szafie, gdzie znajduje się wiele okryć. Pewnie równie starych, jak sama szafa. Dziewczynka chowa się na tyle głęboko, że ze zdumieniem odkrywa za sobą przejście do magicznej krainy, gdzie jest pełno śniegu.

Tu właśnie zaczyna się magiczna podróż rodzeństwa. Chociaż na początku trójka z nich jest sceptycznie nastawiona do słów Łucji. Nie wierzą oni w żadną Narnię pokrytą wielką ilością śniegu. Są zaskoczeni tym, że słowa potwierdza sam profesor Kirke. To on jako jedyny wierzy w słowa najmłodszej. Czy to możliwe, że magiczna Narnia istnieje? Czas się tego dowiedzieć.